Zajęcia - Klub Seniora

 KLUB SENIORA 

Seniorzy coraz częściej organizują się i tworzą tętniące życiem Kluby Seniora. Członkowie  naszego klubu  doskonale się bawią, tworzą nowe więzy przyjażni. W ramach działalności klubu Seniorzy spotykają się dwa razy w miesiącu na spotkaniach podczas których możliwe jest niemal wszystko !

Nasz Klub Seniora organizuje  spotkania wigilijne, zabawy karnawalowe, wielkanocne biesiady ,ogniska oraz ciekawe wycieczki. Członkowie klubu uczestniczą także w życiu kulturalnym placówki , Najważniejsza jest jednak rodzinna atmosfera i możliwość zrobienia czegoś razem. Uczestnictwo we wspólnocie ofiaruje także poczucie jedności i przynależności do grupy, które jest bezcenne. Tym bardziej teraz, w tych trudnych, "covidowych czasach".

 

 Sezon 2021/2022  rozpoczęlismy 1 września, po długiej, spowodowanej pandemią, przerwie.

Maseczki i  dystans nie przeszkodziły w radości ze spotkania, cieszyliśmy się z możliwości  bycia razem.

20 października odwiedziliśmy Przemyśl na zorganizowanej wycieczce.W drodze powrotnej w pięknych okolicznościach przyrody,na Wzgórzu Chomińskim biesiadowalismy przy ognisku. To taka nasza mała tradycja - jesienne ognisko...

 

17 listopada bawiliśmy się  w Caritas na andrzejkowym wieczorze. Pokazaliśmy rownież program artystyczny o tajemniczym tytule: " Potyczki damsko - męskie z covidem i andrzejkami w tle".

 

23 listopada obchodzilismy Dzień Seniora.

Specjalnie dla nas wystapiła  taneczna grupa "Hip Hopek" i "Hip -hop" z ODK Gagatek, oraz nasza, "seniorowa" grupa artystyczna a później... później to już szaleńtwo na parkiecie!

 

Grudzień to ciepły czas świąt. Gościlismy Św. Mikołaja, wspólnie kolędowliśmy przy wigilijnym stole.

 

12 stycznia mielismy uroczyste noworoczne spotkanie z wróżbą na nowy rok. Sprawdzilismy wiedzę w quizie dot. tradycji sylwestrowych z różnych stron swiata oraz pamięć... z wydarzeń 2021r. Wesoło było!

 

26 stycznia bawiliśmy się na naszym dorocznym Balu Karnawałowym. Kotylionowym. Tańce, prowadzone zabawy, śpiew do akompaniamentu akordeonu wszystkim dał wiele radości. Każdy choć na chwilę zapomniał o smutkach.

 

23 lutego  "Dwa w Jednym" - śledzik i pączek, przypomnienie a może i poznanie staropolskich zwyczajów zwiazanych z okresem postu i Wielkanocy, i nasze ostatnie podrygi przed wielkim postem.

 

9 marca obchodzilismy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn.

Występ słowno - muzyczny przygotowany specjalnie na te okazje, upominki dla wszystkich i wspólna biesiada przy akompaniamencie akordeonu

 

1 kwietnia - grupa wokalna wystąpiła podczas naszego "Pikniku dla Ukrainy"

 

20 kwietnia - tradycyjne spotkanie tzw. Jajeczko

 

25 maja - "szlachecka wycieczka"... Żarnowiec - piękny dworek w którym żyła i tworzyła Maria Konopnicka, Kopytowa - dwór przyblizający życie polskiej szlachty, Odrzykoń - historia  w ruinach zmknięta...

 

8 czerwca - podsumowanie sezonu- wspomnienia przy pokazie zdjęć

 

28 czerwca - "Letnia Potańcówka", chociaz ze względu na temperaturę na pewno nie była letnia...

 

 

 

 

Spotkania dwa razy w miesiącu w  PIERWSZĄ  i  TRZECIĄ  ŚRODĘ   MIESIĄCAo godz. 15.00.

Projeky i wykonanie: strony media.pl